انواع باسکول محک

انواع باسکول محک

شرکت توزین توان سنجش (محک) با ارائه انواع باسکول برای هر سلیقه و نیازی دستگاهی طراحی کرده است. همانطور که می دانید شرکت محک یکی از قدیمی ترین  ابتدایی ترین شرکت ها در زمینه ترازو و باسکول می باشد که هر مغازه داری اسم محصولات این شرکت را شنیده و یا از محصولات محک استفاده کرده است. با توجه به نیاز بازار و مشتریان این شرکت انواع باسکول محک را طراحی و ارائه کرده است تا همه ی مشتریان بتوانند از محصولات این شرکت استفاده نمایند. سینی باسکول محک در دو مدل استیل و گالوانیزه است که از سینی گالوانیزه بیشتر برای محیط های خشک و از سینی استیل برای محیط های مرطوب مانند میوه فروشی، مرغ و ماهی فروشی استفاده می شود. باسکول محک در اوزان 200 کیلوگرم، 300 کیلوگرم، 500 کیلوگرم، 1000 کیلوگرم، 1500 کیلوگرم و 2000 کیلوگرم می باشد که سینی استیل برای اوزان 200،300 و 500 کیلویی قابل سفارش می باشد. باسکول دیجیتالی محک با کارایی راحت جای باسکول های قدیمی قپان را گرفته اند. از انواع باسکول محک می توان به باسکول ثابت، باسکول چرخ دار، باسسکول متحرک،باسکول دیواری و باسکول رولیک اشاره کرد که در این قسمت به معرفی آنها می پردازیم.

باسکول ثابت محک

باسکول ثابت محک از انواع متنوع تولیدات محک است. این باسکول در دو مدل سینی استیل و گالوانیزه ارائه می شود. از باسکول ثابت محک در وزن های 200 کیلوگرم، 300 کیلوگرم، 500 کیلوگرم، 1 تن، 1.5 تن و 2 تن موجود می باشد. از باسکول ثابت محک بیشتر در همه ی فروشگاه ها، شرکت ها و انبارها استفاده می شود. با توجه به ظرفیت باسکول ابعاد کف دستگاه افزایش پیدا می کند ، باسکول 200 کیلویی محک ابعاد کف 50*50 سانتی متر، باسکول 300 و 500 کیلویی ابعاد 70*70 سانتی متر، باسکول 1 تن و 1.5 تن ابعاد 100*100 و 120*120 سانتی متری و باسکول 2 تن ابعاد 120*120 سانتی متری دارند. هنگام خرید باسکول محک توجه داشته باشید که باسکول محک در دو مدل چرخ دار و بدون چرخ (ثابت) موجود می باشد. امکان حمل و نقل و جابجایی در باسکول ثابت محک وجود ندارد. در باسکول ثابت محک نمایشگر روی علمک قرار گرفته و این علمک متصل به کفه ی باسکول است.

باسکول چرخ دار محک

مانند باسکول ثابت محک ، باسکول چرخ دار محک نیز در دو مدل سینی گالوانیزه و استیل تولید می شود. از نظر قیمتی باسکول با سینی گالوانیزه مناسب تر است و باسکول سینی استیل قیمت بالاتری خواهد داشت. در باسکول چرخدار محک در زیر دستگاه چرخ هایی برای حمل و جابجایی قرار گرفته است که امکان حمل باسکول را راحت تر کرده است. این چرخ ها از نوع پاترولی بوده و از کیفیت و استقامت بالایی برخوردار هستند. نمایشگر این نوع باسکول روی علمک قرار می گیرد. باسکول چرخ دار محک نیز در همه ی اوزان 200،300،500،1000،1500،2000 کیلوگرم موجود می باشد.

باسکول متحرک محک

در باسکول متحرک محک نمایشگر باسکول روی یک سه پایه یا چهارپایه قرار می گیرد و از طریق کابلی چند متری به کف باسکول متصل می شود توسط این قابلیت می توان نمایشگر را با فاصله از کف قرار داد و اطلاعات روی نمایشگر را مشاهده کرد. از این نوع باسکول در انبار ها،شرکت ها و فروشگاه ها استفاده می شود. باسکول متحرک محک در اوزان 200،300،500،1000 و 1500 کیلوگرم قابل سفارش است. در اوزان 200 ، 300 و 500 کیلویی باسکول متحرک محک در دو سینی استیل وگالوانیزه موجود می باشد و برای وزن های بالاتر 1000 و 1500 کیلوگرم تنها با سینی گالوانیزه تولید می شود.

باسکول دیواری محک

در باسکول دیواری محک نمایشگر روی دیوار یا میز قابل نصب است و مانند باسکول متحرک محک با فاصله از کف باسکول قرار می گیرد. از این باسکول دیواری بیشتر در انبارها و شرکت ها استفاده می شود. از این نوع باسکول در اوزان 200،300،500،1000 و 1500 کیلوگرم تولید می شود. باسکول دیواری محک در اوزان 200،300 و 500 کیلوگرم در دو مدل سینی گالوانیزه و استیل موجود می باشد و برای وزن های بالاتر 1000 و 1500 کیلویی تنها با سینی گالوانیزه تولید می شود. از نظر قیمتی باسکول دیواری محک با باسکول ثابت محک یکی هستند و تنها در نوع نمایشگر متفاوتند. هنگام خرید باسکول محک توجه داشته باشید که چه نوع نمایشگری به کارتان می آید.

باسکول رولیک محک

باسکول رولیک یا غلطکی محک از جدیدترین تولیدات محک است که تنها در دو ظرفیت 300 و 500 کیلوگرم تولید می شود. کف این نوع باسکول از 11 غلطک پوشیده شده که از نوع باسکول بیشتر در خط تولید کارخانجات استفاده می شود.

کمترین ظرفیت باسکول محک 200 کیلوگرم و بیشترین ظرفیت 2 تن می باشد. باسکول های 100 کیلویی با اسم محک در بازار باسکول های وارداتی چینی هستند که در قیمت های پایینتری عرضه می شود و با باسکول محک اصل بسیار متفاوت هستند. باسکول محک ساخت ایران بوده و با برگه گارانتی و ضمانت شرکت ارائه می شود. محک کالا نمایندگی رسمی محصولات محک قیمت ترازو، باسکول، کالباس بر و کشو پول محک را طبق لیست مصوب کارخانه و با حدف واسطه و با ضمانت اصل بودن کالا ارائه می کند. در صورت نیاز به تعمیر باسکول محک کالا علاوه بر تعمیر باسکول محک، تعمیر انواع باسکول دیجیتالی را ارائه می کند. قرار دادن بار بیش از حد روی کفه باسکول و پرت کردت اجناس روی باسکول موجب آسیب به لودسل خواهد شد که در صورت رعایت این دو مسئله و تمیز نگه داشتن احتمال آسیب به دستگاه بسیار پایین خواهد آمد.

 همه ی انواع باسکول محک دارای 10 حافظه برای ذخیره اطلاعات کالا می باشد. لودسل قرار گرفته در باسکول محک ساخت شرکت کره ای CAS می باشد. برق مصرفی باسکول محک برق 220 ولت شهریست و نیازی به برق سه فاز صنعتی نیست. باسکول محک دارای باتری می باشد تا در زمان عدم دسترسی به برق نیز بتوان از باسکول استفاده کرد. باسکول های محک علاوه بر وزن کشی با دقت بالا ویژگی های دیگری از جمله شمارش قطعه، پارسنگ، بوق هشدار هنگام قرار گرفتن بار بیش از حد، توزین چند مرحله ای، اتصال به شبکه و کامپیوتر می باشد. باسکول محک فاقد پرینتر است و برای دریافت رسید از دستگاه بایستی چاپگر جانبی محک را به باسکول متصل کرد. همه ی باسکول های محک دارای ضمانت 2 ساله و خدمات پس از فروش 10 ساله هستند. محک کالا نمایندگی رسمی محصولات محک برای خرید راحت علاوه بر فروش تلفنی و اینترنتی ، نمایشگاهی را برای تست و مقایسه محصولات برای مشتریان فراهم کرده است. همچنین فروش ویژه اقساطی بدون بهره و تنها با چک صیادی از دیگر خدماتی ست که توسط همکاران ما در محک کالا ارائه می شود برای دریافت مشاوره و راهنمایی می توانید با شماره های ما تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *